Укр / Eng

Успішні СМАйлики: Ганна Літвинова

18.12.2021
Ганна Лiтвинова народилася в Одесі, у 1994 році здоровою на вигляд дитиною. Але вже у 6 місяців вона почала переставати рухатися. У 1990-х ще мало знали про хворобу СМА, тому у віці близько року дівчинці поставили діагноз міопатія Вердніга-Гофмана і попросили її маму готуватися до смерті дитини. Але ці жахливі слова виявилися марними. Зараз Ані 27 років, вона успішна художниця та дружина.

Все почалося із захоплення ліпленням, яке тривало все дитинство Ані. Вона ліпила фігурки маленьких тварин і робила з картону та пластиліну діорами з ландшафтами для своїх вихованців. Коли дівчинці було 10 років, вона попросила батьків оформити її до художньої школи, бо твердо вирішила стати художником. Мама скептично поставилася до цієї ідеї, бо була впевнена, що до Ганни ніхто не захоче приходити додому. Але донька не здавалася і стояла на своєму. У результаті знайшлася чуйна жінка, викладач малювання, яка погодилася приходити до дівчинки безкоштовно та займатися з нею. Так Аня відкрила в собі талант художника, і у 15 років відбулася її перша виставка у реабілітаційному центрі "Будинок з янголом". На виставці було представлено близько 70-ти її гуашевих та акварельних робіт. Незважаючи на юний вік Ані, художники та мистецтвознавці дуже позитивно оцінили експозицію. Потім Аня вступила дистанційно до Уманського Педагогічного університету та закінчила його з дипломом магістра. Дівчина завжди хотіла малювати та продавати свої картини. Вона багато вчилася і освоїла живопис олією по полотну. Малювала на замовлення пейзажі та портрети, брала участь у персональних та колективних виставках у музеях та галереях Одеси і не тільки.

У 2016 році, після дового та не простого збору коштів, Аня з батьками вирушила до Росії на складну операцію з корекції хребта. Там їй встановили у спину титановий стрижень. Так вийшло, що шлях до клініки лежав через місто, в якому жив її коханий Максим, з яким вони були знайомі лише через Інтернет. Максим хворий на міопатію і пересувається в коляці. Після романтичної зустрічі пара вирішила поєднати свої долі. З 2017 року Аня та Максим живуть разом в Одесі, з її батьками, які погодилися прийняти в сім'ю нову людину.

Аня не зупиняється на досягнутому, і зараз осягає цікавий та загадковий світ сучасного мистецтва. Навчаючись у онлайн-школі, вона готує свої майбутні проекти у цій сфері. А разом із чоловіком вони ведуть відео-блог "А плюс М" на YouTube , в якому розповідають про своє життя та діляться його радісними та моментами.


Також читають


07.03.2022
Громадський рух «Діти ми встигнемо» розпочинає програму ЕВАКУАЦІЇ ДІТЕЙ
Кого ми будемо евакуйовувати: дітей до 10 років з їхніми сім'ями, які перебувають місцях ведення активних бойових дій та під обстрілами. Перевага надаватиметься дітям з інвалідністю та дітям до 3-х років.
Детальніше
05.02.2022
Успішні СМАйлики: Марія Дімітрова
Мене звати Марія Дімітрова. Я народилася в 1988 р., закінчила загальноосвітню (звичайну) та музичну школу по класу фортопіано та співів. Вступила на бюджет до уніварситету “Україна” на денну форму по спеціальності "дизайн". Вела активне студентське життя, під час навчання, брала першість університету в турнірах з шахів.
Детальніше
20.12.2021 р.
Громадський рух "Діти ми встигнемо" отримав премію Української Правди
15 грудня 2021 року в приміщенні "Мистецького центру "Шоколадний будинок" у Києві відбулося вручення другої премії авторитетного інтернет-видання "Українська правда". Команда УП відзначила журналістів року, волонтерів року, митця року, інноватора року та ін. Премію за соціальний проект року отримав громадський рух "Діти ми встигнемо".
Детальніше
17.12.2021 р.
Одеська облрада закликала закупити ліки від СМА
Сьогодні, 17 грудня 2021 року, на засіданні Одеської обласної ради депутати абсолютною більшістю проголосували звернення до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров'я України із закликом закупити лікарські засоби для лікування орфанних захворювань, зокрема СМА на які були закладені кошти в державному бюджеті на 2022-й рік.
Детальніше
10.12.2021
Успішні СМАйлики: Анастасія Цань
Зйомки у новорічному відеоролику в проекті першої леді Олени Зеленської, присвяченому привернненню уваги до дітей з особливими потребами. Ялинка, свято, настрій і дотик до носика казкової істоти, наче до чарівної кнопочки, затамувавши подих загадування бажання!
Детальніше
09.12
Одеська міська рада звернулась до Кабміну із закликом підтримати орфанних хворих, зокрема хворих на СМА
Одеська міська рада звернулась до керівництва держави із закликом впровадження механізму закупівель лікарських засобів за договорами керованого доступу від орфанних захворювань, зокрема СМА.
Детальніше
Читати більше